Vizija naše enote

DSC02625

»Ta trenutek ja daljno sonce poslalo svoj prvi sončni žarek na dvorišče in po njem se je razlila prelepa svetloba … « je v črtici Solzice zapisal Prežihov Voranc.

In ta svetloba se razliva in osvetljuje naš vrtec, ki leži ob vznožju Uršlje gore, v središču vasi Kotlje, kljub temu pa bi lahko rekli da tudi sredi narave. Razprostira se nam pogled na Prežihovino, polja, travnike in gozdove, kamor tudi zelo radi zaidemo raziskovat, opazovat, se nadihat svežega zraka…

Tako nam okolje, ki nas obdaja, nudi veliko možnosti za uresničevanje naše vizije. Otroke namreč želimo navaditi na odgovoren odnos do narave, okolja in bivanja. Z vzgledom aktivnega dela vzgojiteljic, staršev in otrokovim udejstvovanjem si otroci pridobivajo vrednote, ki jih bodo spremljale vse življenje.

NAŠA VIZIJA SE GLASI:

Otrokom želimo zagotoviti spodbudno učno okolje – urejamo doživljajsko igrišče (čutna pot, zvočna hišica, vozni park, vodni park, zeliščni vrt, visoke grede, bralni kotiček, kotiček “Dom” na prostem) in skrbimo za pripravljeno Montessori okolje,

ter

Zagotoviti priložnosti za ustvarjalno likovno izražanje (pripravljen notranji in zunanji prostor za vsakodnevno likovno ustvarjanje in izražanje s pomočjo različnih tehnik).