POHOD Z LUČKAMI

Dobri veterček
nosi jo v objemu.
Dobri veterček….

….se je slišalo v torek pred našo enoto.

Otroci so s pesmico priklicali snežinki Tinko in Minko, ki sta iskali Božička. Ker tudi otroci niso vedeli, kje bi Božiček bil skrit, sta na pomoč poklicali še Mojco Pokrajculjo, ki je ravno gostila živali iz gozda. Ampak ne ona, ne lisica, volk, zajec, jelen in ne medved niso vedeli ničesar o Božičku.

Mojca Pokrajculja je predlagala, da se vsi skupaj, tudi otroci in vsi prisotni, podamo na pot z lučkami ter gremo iskat Božička.

In smo šli…po naselju Kotlje, mimo šole, po cesti, preko travnika in…HO-HO-HO…našli smo Božička.

Pričakal nas je na “Črni cesti”. Kako nas je bil vesel, še posebej vseh otrok, ki so v tem mrzlem večeru krenili na pot, da ga poiščejo. Božiček nam je postregel z bonboni, piškoti in toplim čajem. Prav vsem nam je bilo ob tem snidenju toplo pri srcu. Tudi Tinka in Minka ter Mojca Pokrajculja s svojimi živalmi so bile zelo vesele, da so našle dobrega moža.

Zapisala: Simona Svetina