10 URNI PROGRAM JUDA

V torek, 7. 9. 2021, se je pričel za otroke stare 4 do 6 let 10 urni program juda, ki ga organizira Judo klub Ravne na Koroškem pod vodstvom trenerja juda g. Roberta Mesariča. Program se izvaja 2 tedensko in sicer v torek in četrtek ob lepem vremenu na travi pred vrtcem, v primeru dežja pa se bo izvajal v telovadnici.,

Cilj programa je, da se otrokom skozi igro predstavi judo kot šport in način življenja. Naučili se bodo osnov pravilnega padanja, osnov gimnastičnih prvin ( preval naprej, nazaj). Razvijali bodo red, disciplino in odgovornost, ter sodelovanje v skupini. Izboljšali bodo koordinacijo, ravnotežje, hitrost, gibljivost, spretnost in moč. Otroci že aktivno sodelujejo ter sledijo trenerju. Pri igrah so sproščeni in se zabavajo.

Zapisala: Mihaela Hovnik