OBISK GASILCEV IN KOSTANJEV PIKNIK

Mesec oktober je mesec požarne varnosti, zato tudi v naši enoti Levi devžej vedno obeležimo to temo.

V četrtek, 20. 10. 2022, smo obiskali gasilski dom PGD Kotlje, kjer so nam prijazni gasilci in gasilka predstavili gasilska vozila, zaščitna oblačila, opremo in pripomočke, ki jih uporabljajo pri svojem delu. Seveda smo preizkusili tudi sireno in lučke na gasilskem vozilu. Po poučnem ogledu in pogovoru so nas še bogato pogostili. Gasilske politanke so res nekaj posebnega. Na koncu smo se gasilcem zahvalili  z risbico ter se priporočili za naprej.

Našim najmlajšim so se gasilci predstavili na platoju pred vrtcem. Pripeljali so se z gasilskim kombijem, raztegnili lestev in rešili žoge s strehe vrtca. Otroci so z navdušenjem opazovali reševalno akcijo.

Na koncu smo si v Levem devžeju pripravili še »Kostanjev piknik«. Ob zvokih plesne glasbe je bil kostanj še slajši.

Otroci in vzgojiteljice smo se imeli super!

Zapisala: Polona Kevp