KAM SO IZGINILA VSA JAJČKA?

V petek, 22.3.2024, je otroke prvega starostnega obdobja obiskala ga. Maja Ocepek, glasbena pedagoginja, in pričarala prav posebno vzdušje ob izvajanju avtorske glasbene pravljice Izgubljena jajačka.

Glasbena pravljica je posebna vrsta pravljice, v kateri se otroci poleg prvine literarne zvrsti naučijo peti še pesem. Vsebuje glasbo, ritem, ponavljanje besed in zvočnost jezika.

Otroci so vsebino spremljali z radovednostjo in navdušenjem. Zgodba o »pridni« kokoški in »nagajivem« zajčku jih je prevzela in spodbudila njihova čustva. Vsebina zgodbe pa je nakazala prihod praznika Velika noč, k čemer sodi tudi barvanje jajčk.

Otroci so bili med dejavnostjo aktivni udeleženci: šteli so jajčka, poimenovali barve, pripevali, se naučili novo pesem Jajček (M. Ocepek), poskakovali, oponašali oglašanje kokoške in petelina in igrali na zvončke ter tibetanske posode. Vzdušje je povezovalo veselje in pričakovanje, dogodek pa se je zaključil s plesi na že znano glasbo.

Zapisala: Marina Petakovič