Prav posebna zgodba v času praznika veselja in upanja

V četrtek, 28.3.2024, nas je obiskal prav poseben dinozaver, tak velikonočni, in nam zaupal svojo zgodbo:

Pred milijoni let so živeli dinozavri… Nekoč so živeli dinozavri… V četrtek je živel dinozaver… In ta dinozaver je srečal nekoga posebnega in drugačnega. Nekoga, ki je imel dva uhlja, puhast repek in je delal hop-hop. Pa ga ni smel pojesti!

Še več. Ta nekdo je vzel čarobni čopič in ga pobarval z roza barvo. Pa ga dinozaver še vedno ni pojedel!

Potem mu je ta nekdo dal veliko kuhanih jajc in mu naročil naj jih odnese otrokom v enoto Levi devžej. Tudi jajc ni smel pojesti!

Roza dinozaver je otrokom razdelil jajca in jim naročil naj jih pobarvajo. Tudi otrok ni pojedel!

So mu pa otroci povedali, da je ta nekdo Velikonočni zajček in da mu bodo z veseljem pomagali pobarvati jajca. Ob vsem tem veselju in navdušenju je dinozaver postal lačen, zato je odšel na solato.

Ob prihajajočem prazniku smo otrokom pričarali domišljijsko zgodbo, ki smo jo prepletli s tradicionalnimi običaji. Otroci so navdušeno sodelovali in s ponosom odnesli domov svoj velikonočni pirh.

Zapisala: Anja Marinč

Kolektiv enote Levi devžej pa vam želimo: