TEDEN OTROKA – RAZIGRAN UŽIVAJ DAN

V času med 4. in 10. oktobrom je potekal Teden otroka. Tokratno geslo je bilo Razigran uživaj dan!
V enoti smo strokovne delavke pripravile različne dejavnosti, ki so imele rdečo nit na temo Gospa jesen.
Otroci so ves teden aktivno sodelovali in soustvarjali posamezno dejavnost.

Tako so v ponedeljek zaplesali med jesenskimi listki na travniku pred vrtcem ob spremljavi glasbe iz zvočnika. Na poligonu pred vrtcem preskusili svoje gibalne spretnosti in v jesenski risalnici risali z ogljem, svinčnikom, barvicami, voščenkami, izdelali frotaž ter jesenska knjižna kazala. V skrivnem bralnem kotičku na prostem so lahko prisluhnili pravljici.

V torek je otroke presenetila Rdeča kapica, ki je obiskala vse oddelke ter razveselila s pravljico Pod medvedovim dežnikom. Na hodniku vrtca je otroke čakala čutna pot z jesenskimi plodovi. Prav tako pa je na zunanjem igrišču igrala glasba in zvabila vse otroke k plesu.

Sreda je bila namenjena ustvarjanju na prostem. Otroci so si izdelali jesenske kronice iz plodov jeseni. Najstarejši otroci pa so za vse otroke enote pripravili lutkovno predstavo Razbita buča.

Četrtek je minil v znamenju obiska Tetke jeseni, ki nas je povabila k petju pesmic in plesu. S skupnimi močmi smo izdelali še jesensko mandalo iz jesenskih plodov, ki je polepšala hodnik naše enote.

V petek je naša enota omamno zadišala. Ob okušanju jesenskih dobrot:

– Grozdni čaj z medom,
– Bučno olje in bučna semena,
– Jesenski krepilni smutiji,
– Priprava zelišč za sušenje in
– vonjanje zelišč,

smo si ob ogledu risanke, privoščili še koruzne kokice.

Skozi cel teden pestrega dogajanja, nam je Teden otroka še prehitro minil.

Zapisala: Simona Svetina